EN / LT

TOLERANCIJOS SAVAITĖ VYDMANTŲ GIMNAZIJOJE

Informacija atnaujinta: 2017-11-26

20171117 1014591995 metais UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Nuo tada ją mini daugelis demokratinių valstybių, taip pat ir Lietuva. Mūsų gimnazija irgi nelieka nuošaly minint šią dieną.

Šių metų Tolerancijos simboliu ne atsitiktinai pasirinktos rankos. Juk žmogaus rankomis  pasaulyje daromi ir geri, ir blogi darbai. Rankos gali ir sukurti, ir sugriauti. Tiesa, jos visos yra skirtingos: mažo vaiko ar suaugusio, jauno ar senyvo, vyro ar moters, vienos ar kitos rasės atstovo...

Visi trokšta, kad rankos kurtų tik gėrį: padėtų atsikelti suklupusiam, apsaugotų nuo skausmo, paglostytų nuskriaustą... Galvodami apie tai, piešėme ir kirpome iš popieriaus rankas, ant kurių prisiminę surašėme  visus gerus ( kad ir pačius mažiausius) atliktus darbus: tai pagalba namų ruošoje tėveliams, paskolintas per pamoką rašiklis ar sąsiuvinis klasės draugui, gerai praleistas laikas išvykoje ar tiesiog geras žodis ir nuoširdus rankos paspaudimas. Be to, koridoriuose sukurtoje medžių alėjoje  iš mokinių surinktų sentencijų buvo galima pasimokyti, kaip svarbu daryti gerus darbus, kurie augina mus kaip žmones. Mūsų gimnazijoje  tęsiama  tradicija  organizuoti visą Tolerancijos savaitę, todėl jos metu vyko įvairūs renginiai: vyresniųjų klasių mokiniai vedė gerumo pamokas pradinukams, mokėsi bendrauti, kurti ir žaisti viename būryje  tiek mažus,  tiek didelius. Socialinė pedagogė Simona ir psichologė Sigita vedė užsiėmimus ,,Aktorių atranka" vyresniųjų  klasių mokiniams, gimnazijoje veikė  „Gyvųjų like'ų paštas", kurio esmė – lapelyje raštu padėkoti draugui už paskolintą knygą, smagiai kartu praleistą laiką, o po to visi  norintys televizijos ekrane galėjo pamatyti savo siųstus linkėjimus, padėkas  draugams ir mokytojams.  O paskutinę Tolerancijos savaitės dieną visus,  ir didelius, ir mažus, kvietėme renginiui į salę, kur 1-4 klasių mokiniai pamatė vyresniųjų mokinių inscenizaciją - „Pasaka apie šiltus švelnukus", pristatė savo palinkėjimus kitais klasei, pažaidė linksmus, draugiškus žaidimus. Tolerancijos savaitės paskutinis renginys – filmas 5-8 ir 1-4 gimnazijos klasių mokiniams „Dangaus vaikai".

„Tolerancijos savaitė" baigėsi, bet tai nereiškia, kad jau galime nebegalvoti, kokį gerą darbą atlikus ar kaip padėjus draugui. Kiekvieną dieną turime linkėti sau ir aplinkiniams, skleisti gerumą ir šilumą – tik tada pasaulis bus šviesesnis, ir kiekvienas iš mūsų jausis saugus ir laimingas.

Socialinė pedagogė
Simona Brazdeikienė

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos