EN / LT

KARJEROS DIENA VYDMANTŲ GIMNAZIJOJE

Informacija atnaujinta: 2017-11-29

20171124 081141

Lapkričio 24 d. gimnazijoje   vyko netradicinio ugdymo diena - ,,Renkuosi profesiją'', kurios tikslas  sudominti  jaunus žmones ir padėti ateityje pasirinkti  jiems patinkančią specialybę ar profesiją. Į gimnazijos aktų salę nuo pat  ryto rinkosi 5- 8 klasių mokiniai, kur jų laukė įvairių profesijų atstovai.

Kuršių klubo ,,Pilots''  atstovė Ingrida Šilgalytė mokiniams pristatė audėjo specialybę. Meistrė pasakojo, jog nuo 15- os metų užsiiminėja amatais ir iš jų užsidirba. Pranešėja ne tik kalbėjo  apie savo darbą, bet ir pademonstravo ne vieną rankų darbo nacionalinį skandinaviško stiliaus kostiumą, prie jo tinkančius papuošalus. Buvo įdomu sužinoti, jog skandinavų moterys senovėje  ypač vertino papuošalus iš bronzos ir stiklo, skirtingai nei lietuvės, kurios  mėgo žalvarinius.

Palangos  oro uosto darbuotoja Jurgita Adomaitytė ir banko darbuotoja Julija Kucharskienė,  kalbėdamos apie  savo profesijas,  išskyrė tas būdo savybes, kurios reikalingos darbuotojams. Mokiniai domėjosi  saugaus skrydžio reikalavimais, nemažai klausimų kilo ir dėl keleivių augintinių transportavimo galimybių. Banko darbuotoja papasakojo banko atsiradimo istoriją,  pristatė šiuolaikinio banko rūšis bei  supažindino su karjeros galimybėmis.

Jaunieji šauliai iš Krašto apsaugos šaulių sąjungos kuopos savo pristatymą   pradėjo paminėdami Lietuvos kariuomenės 99 – ąsias atkūrimo metines, kalbėjo apie tai, kas sudaro kariuomenę, kokia jos  vizija, vertybės, karinė technika,  kur galima įgyti karininko profesiją ir kas negalėtų juo tapti. Jaunieji kariai pasidalino savo patirtimi:  su kokiais sunkumais tenka susidurti žygių metu, pademonstravo kario ekipuotę.

Vėliau  mokiniai buvo suskirstyti į penkias grupeles, kuriose jie susipažino su jūrininko, kineziterapeuto,  vizažisto, bibliotekininko, aromaterapijos specialybėmis. Į susitikimą su laivo kapitonu Viliumi Jomantu rinkosi 5-8 klasių berniukai. Jie žiūrėjo video filmuką apie laivų – vilkikų darbo specifiką, sužinojo, kodėl šiuolaikiniai laivai tokie manevringi. Buvęs Vydmantų gimnazijos mokinys Vilius Jomantas prisipažino, kad šia profesija domėjosi dar besimokydamas mokykloje, o ją pabaigęs žinojo, kad mokysis Klaipėdos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Anot kapitono, jūrininko darbas be galo atsakingas ir įdomus. Tuo pat metu mergaitės dalyvavo susitikimuose su Milda Rogačioviene,  studente kineziterapeute Dovile Kuizinaite, vizažiste Ieva Vičiulyte ir aromaterapijos specialiste Gintare  Drungiliene. Lektorė Milda Rogačiovienė papasakojo apie bibliotekininko profesiją, mergaitės turėjo galimybę pačios pasigaminti knygų skirtukus. Būsima kineziterapeutė Dovilė Kuizinaitė pamokė 5-6 klasių mergaites, kaip išvengti skausmo, teisingai atlikti tempimo pratimus. 7-8 klasių mergaitės padedamos vizažistės Ievos Vičiulytės  mokėsi makiažo paslapčių. Aromaterapijos specialistė Gintarė Drungilienė mergaites sudomino  muilo gamyba, jo sudedamosiomis medžiagomis. Besibaigiant paskaitai mokinės ne tik noriai  atsakinėjo į  lektorės užduodamus klausimus, bet ir buvo nustebintos kvapniomis dovanėlėmis -  rankų darbo muiliukais.

Ypač didelio mokinių  susidomėjimo sulaukė  Palangos pasieniečių užkardos specialisto Irmanto Gotauto pasakojimas,  kaip tapti pasieniečiu, trumpas filmukas apie  pasieniečių pajėgas. Vėliau mokiniai skubėjo į gimnazijos kiemą, kur juos pasitiko jaunesnieji  specialistai – kinologai  Irmantas Ščebeda ir Egidijus Karuža su savo tarnybiniais šunimis. Pareigūnai   pademonstravo   realias situacijas, kaip tarnybiniai šunys gali atlikti paklusnumo komandas, ieškoti narkotinių medžiagų  ar  sulaikyti valstybės sienos pažeidėjus. Surengti pasirodymai nepaliko abejingo nė vieno.

Karjeros dienos įspūdžiais mokiniai turėjo galimybę  dalintis  su klasės draugais, klasių vadovais.

Neliko nuošalyje ir gimnazistai. 1G-4G klasių mokiniai  dalyvavo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje KARJERA 17 renginyje.

Nors šią dieną gimnazijoje tradicinės  pamokos nevyko, tačiau mokiniai iš pirmų lūpų galėjo išgirsti sėkmės istorijų, daug naujos ir naudingos informacijos  apie juos dominančias profesijas.

Lietuvių klabos mokytoja J. Žaliauskienė

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos