EN / LT

Festivalis

Informacija atnaujinta: 2017-11-29

RESPUBLIKINIS VAIKŲ IR JAUNIMO LIAUDIES
ŠOKIŲ FESTIVALIS ,,PUPA"

2017-11-29-festivalis

Pamiškėj, kur pievos plyti,
Stovi rąstų trobelytė,
Nepraeikite pro šalį
Rasit senį ir senelę.
Jiedu, gindamies nuo bado,
Pupą didelę surado...

Šios eilės apie pupą nuskambėjo lapkričio 24 dieną Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos organizuotame ir Kretingos rajono kultūros centre vykusiame respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudies šokių festivalyje ,,Pupa". Paaiškėjo, kad festivalio istorija neatsiejamai susijusi su šiuo augalu. Pupa, ,,pasodinta" prieš keletą metų ir tapusi šio festivalio idėja bei jo pavadinimu, kaskart įgauna vis didesnį pagreitį ir užaugina vis gausesnį derlių.

Šiais metais ,,pupų" derlius užderėjo itin gausus – kultūros centro aktų salėje sukosi šokėjai iš įvairių Lietuvos kampelių: Kretingos, Gargždų, Plungės, Mažeikių, Jurbarko. Savo meistriškumą šokėjai demonstravo net 13-os įvairaus amžiaus grupių liaudiškų šokių kolektyvų, jų tarpe – mums visiems žinomi ir senas šokio tradicijas turintys vaikų ir jaunimo kolektyvai: ,,Kauškutis", ,,Suvartukas", ,,Nemunėlis", ,,Ratilėlis", šokėjai iš Kretingos, Gargždų, Plungės, Mažeikių, Jurbarko. Skambiausių plojimų sulaukė Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos ,,Nemunėlis" jaunimo grupė. Gausiausias šokėjų būrys atvyko iš Jurbarko kultūros centro, o daugiausia šokių atliko Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio ir Velžio gimnazijos liaudiškų šokių grupė ,,Kupolėlė", atvežusi į renginį net 4 skirtingų amžiaus grupių kolektyvus. Pirmą kartą šiame festivalyje dalyvavo ir Vydmantų gimnazijos merginų stilizuotų liaudies šokių grupė ,,Linažiedės" (vad. V. Petrošienė), pašokusios žiūrovams du liaudiškus šokius: ,,Ant kalno karklai siūbavo" ir ,,Kanapėli" (šokių choreografija V. Petrošienės, muzika liaudies).

Festivalio dalyvius pasveikino, sėkmės ir gražių įspūdžių palinkėjo į renginį atvykę svečiai: Kretingos rajono savivaldybės vicemerė D. Skruibienė, Kretingos rajono švietimo skyriaus vedėjas A. Songaila, specialistė J. Jurgutienė.

Festivalis, kurio tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybiškumą ir tautiškumą, plėsti šokėjų sceninę ir koncertinę patirtį, pasiteisino. Dvi valandas netilusios šokių muzikos, nerimusio šokėjų jaudulio rezultatas – supinta 33 šokių pynė. Šokių kolektyvų vadovams įteikti festivalio organizatorės, Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos ir jos direktoriaus J. Gindulio Padėkos raštai ir suvenyrai.

Šaunuolės ,,Linažiedės". Ačiū, šokėjoms už gražų pasirodymą ir iki kito karto.

Šokių mokytoja V. Petrošienė

 

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos