EN / LT

PROJEKTAS „GAMINU IŠ NIEKO..."

Informacija atnaujinta: 2017-12-14

Nuotr7

Štai ir baigėsi Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai, nuvilniję per visą Lietuvą. Projekto tikslas – skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar pailginti jų naudojimo laiką.

Šiemet daugiausia dėmesio buvo skiriama antriniam daiktų panaudojimui. Tai renginys, kasmet vykstantis paskutinę lapkričio savaitę, kurio tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais.

Prie šios iniciatyvos prisidėjo ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Projekto metu  mokiniai susipažino su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis, ieškojo galimybių,  kaip mažinti atliekų susidarymą, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, generavo idėjas apie antrinį atliekų panaudojimą. Populiariausias antrinių žaliavų panaudojimo būdas – perdirbimas, pasitelkus fantaziją ir originalias idėjas, panaudoti daiktai ar atliekos gali būti dar kartą prikelti naujam gyvenimui.

Šias idėjas puikiai pritaikė mūsų gimnazijos mokiniai ir savo  projektą - parodą pavadino  „Gaminu iš nieko...". Ne veltui ir šių metų renginio šūkis buvo –   „SUTEIK NAUJĄ GYVENIMĄ". Darbų būta įvairių: mokiniai kūrė kalėdines puošmenas - žaisliukus, girliandas eglutei, nykštukus, kalėdinius paveikslus, žibintus, angelus bei puokštes. Dabar šie darbeliai puošia ne vieną gimnazijos kabinetą bei eglutę. Įspūdingai atrodė 6 klasės mokinių dekoruotų butelių kolekcija, o 2G klasės merginų siūtos  skudurinės lėlytės  žada pradžiuginti skurdžiai besiverčiančių šeimų vaikus. Parodoje buvo eksponuojama apie 150 darbų, kuriais turėjo galimybę pasidžiaugti ne tik gimnazijos bendruomenė,  bet ir svečiai, užsukę į gimnaziją. Mūsų paskaičiavimais buvo perdirbta ir panaudota apie 80 kg  antrinių žaliavų.

Ateityje planuojame nenuleisti rankų ir toliau ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Inga Kutelienė

Pasirinkite...

Gimnazijos gyvenimas

Vykdomi projektai

Tinklalapio lankomumas

Unikalūs lankytojai:
Šiandiena:44
Vakar:58
Šį mėnesį:777
Praėjusį mėnesį:1289
Šiais metais:14395
Šiandiena psl. peržiūrų.:8387
Šį mėnesį psl. peržiūrų:13981

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos