EN / LT

Virtualaus rašinio konkursas

Informacija atnaujinta: 2017-12-14

20171214 130807Virtualaus rašinio konkurso prizines vietas laimėjo kretingiškiai

2017 m. gruodžio pradžioje gausus būrys (daugiau negu 70) Vakarų Lietuvos gimnazijų mokinių, mokytojų, Klaipėdos Universiteto studentų ir dėstytojų, LCC universiteto dėstytojų ir Amerikos ambasados finansuojamo projekto dalyvių iš JAV susirinko Klaipėdos „Vėtrungės" gimnazijoje aptarti ir pasidžiaugti unikalaus projekto rezultatais.

Nuo spalio mėnesio pradžios  iki lapkričio  pabaigos buvo paskelbtas virtualaus rašinio konkursas anglų kalba tema  „Ateities iššūkiai, didelės galimybės: jauni žmonės viską gali išbandyti"  ('Future challenges, big possibilities: youth can take action') Vakarų Lietuvos gimnazijų mokiniams. Tai buvo jau antrasis toks konkursas, nes  2015 m. jis vyko pirmą kartą ir sulaukė populiarumo tarp mokleivių.Tam, kad konkursas sklandžiai vyktų, buvo  sujungtos skirtingo lygio institucijų (mokyklų, universitetų, JAV ambasados finansuojamos programos „Fulbright award" dalyvių) pajėgos.Moksleivių rašinius vertino 27 žmonių vertintojų komandą, kurią sudarė gimnazijų mokytojai, KU, LCC universitetų dėstytojai ir studentai, o prie jų prisijungė 4 vertintojai iš JAV ir 1 doktorantė iš UK Bath universiteto. Renginį rėmė įvairios organizacijos (Pearson Education, AMES, Kalba.lt, knygynai Litterula, Rotas, Oxford University Press, LCC universitetas)  o tai reiškė, kad nugalėtojai ir jų mokytojai gavo vertingas dovanas. Konkurse buvo pakviesti dalyvauti Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos rajono, Palangos miesto, Šilutės rajono, Skuodo ir Neringos miesto gimnazijų mokinius.  Rašinius  atsiuntė 35 dalyviai iš 15-os mokyklų , o jiems padėjo 23 mokytojai. Darbai buvo koduoti ir kiekvieną jų vertino 5-6 vertintojai. Baigus pirmąjį vertinimo etapą, geriausius darbus atrinko speciali komisija, kuriai vadovavo LCC universiteto anglų k. ir literatūros katedros vedėja  dr. Robin Gingerich. Baigiamajame renginyje konkurso virtualų darbą pakeitė nuoširdus dalyvių bendravimas: amerikiečių svečių prisistatymas, visus dalyvius subūręs žaidimas, jų atlikta nuoširdi daina iš kino filmo, „Vėtrungės" gimnazijos meno kolektyvų pasirodymai (dainininkų ir šokėjų) ir apdovanojimų ceremonija. Visiems dalyviams ir jų mokytojams įteikti dalyvių pažymėjimai, o nugalėtojai, nominuotieji ir jų mokytojai apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų prizais. Aktų salėjevisus sudomino paroda su mokinių rašinių ištraukomis ir 2015 m. konkurso mokinių rašinių knyga.  Buvo nepaprastai smagu išgirsti, kad III-IV gimnazijos klasių tarpe, mano ruošta mokinė, Vydmantų gimnazijos abiturijentė, Gintė Špogaitė laimėjo  I vietą. Kartu buvo smagu, kad II vietą laimėjo irgi kretingiškė, mano kolegės Marytės Kvederaitės ruošta mokinė,  Kotryna Meškytė, o jos ruoštas Dovydas Žilinskas užėmė III vietą I-II gimnazijos klasių tarpe. Kiti buvo apdovanoti už kūrybiškai panaudotas idiomas, vaizdingiausią kalbą, už energetinių problemų pateikimą, originaliausią pavadinimą, novatoriškiausią rašinį. Norisi padėkoti visiems renginio organizatoriams o ypatingai konkurso organizacinio komiteto pirmininkei Birutei Buinevičienei už tokį gražų renginį ir galimybę mūsų mokiniams išbandyti save. Dabar belieka laukti naujų konkursų ir kviesti rajono anglų kalbos mokytoju prisijungti ir dalyvauti šiame konkurse konkurse kitais metais.

Kretingos r. Vydmantų gimnazijos
Mokytoja metodininkė
Asta Šmaižienė

Pasirinkite...

Gimnazijos gyvenimas

Vykdomi projektai

Tinklalapio lankomumas

Unikalūs lankytojai:
Šiandiena:43
Vakar:58
Šį mėnesį:776
Praėjusį mėnesį:1289
Šiais metais:14394
Šiandiena psl. peržiūrų.:8371
Šį mėnesį psl. peržiūrų:13965

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos