EN / LT

„Žodžių burėm – į savo pasaulį 2017"

Informacija atnaujinta: 2017-12-29

DSC 0862

Jau antrą kartą mūsų gimnazijoje vyko Žemaitijos regiono jaunųjų literatų šventė „Žodžių burėm – į savo pasaulį". Į šį renginį atvyko svečių iš Švietimo skyriaus bei Pedagoginio švietimo centro, kuriantys mokytojai, Vydmantų kaimo bibliotekos darbuotojos Romutė Girskienė bei Milda Rogačiovienė, Kretingos r. Garbės pilietė, vydmantiškė poetė Nijolė Rimkienė.

Be abejo, labiausiai džiaugėmės jaunaisiais kūrėjais, kurie, savo mokytojų lydimi, atvyko iš įvairių rajono mokyklų: Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Pranciškonų gimnazijos, Kartenos mokyklos – daugiafunkcio centro, Baublių mokyklos - daugiafunkcio centro, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos. Renginio pradžioje mūsų gimnazistai Klaudija Valinskaitė ir Lukas Lukauskas suvaidino trumpą sceną apie jauno žmogaus kūrybinius bandymus, nuskambėjo jaukumui ir rimčiai nuteikiantis Mocarto kūrinys, gimnazijos direktorės Rasos Stonkuvienės sveikinimo žodis. Tada į sceną pristatyti savo kūrybos buvo pakviesta penkių poezijos knygų autorė Nijolė Rimkienė. Poetė pasakojo, kad rašyti pradėjo dar vaikystėje, karo metais. Teko išgyventi tremtį, o kūrybai paskatino gimtinės ilgesys, artimųjų netektis. Poetė N. Rimkienė renginio dalyviams skaitė savo kūrybos eilėraštį „Devyniaragis elnias". Savo kūrybos eilėraščių paskaityti buvo pakviesta ir mūsų gimnazijos etikos mokytoja Irena Grabienė. Klausėme jos sukurtų nuoširdžių ir jautrių eilėraščių, parašytų Advento metu, „Žiema" ir „Nesuspėjau". Padrąsinti vyresnių jų, į sceną kopė ir jaunieji kūrėjai. Tai Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokinės Monika Kutelytė , Ramunė Kairytė, Gabija Berniūtė . Pas mus svečiavosi ir dainuojamosios poezijos kūrėja , pedagogė Sigita Tamošaitytė. „Muzika man teikia džiaugsmą" , - prisipažino Sigita. Pati, grodama gitara ir kanklėmis, ji atliko kelias savo kūrybos dainas apie senelį , apie tą momentą, kai įvyksta stebuklas , „Kas gi tas šiltas upelis?". Mintimi „Dalinkitės , nes tai geriausia, ką vienas kitam galime duoti" Sigita užbaigė savo pasirodymą. Tada savo kūrybą pristatė ir didelių klausytojų simpatijų sulaukė Pranciškonų gimnazijos 1Ge klasės mokinys Linas Daugėla ( jo mokytoja Daiva Ataitė), 2Gc klasės mokinė Melė Valkiūnatė ( mokytoja Irma šedienė). Kartenos mokyklos daugiafunkcio centro mokytoja Vitalija Brunalienė atvyko su devintoke Alvyda Jedenkute , kuri pristatė savo novelę „Senas parko suolelis". Novelės pagrindinė mintis: paprastumas – tai grožis. Pertraukėlės metu muzikinį kūrinį saksofonu atliko mūsų gimnazijos mokinė Liepa Bracaitė. Tada pasirodė Baublių mokyklos – daugiafunkcio centro penktokė Milina Leonavičiūtė ( mokytoja Lina Odinienė). Iš Kretingos Simono Daukanto progimnazijos taip pat sulaukėme jaunųjų kūrėjų. Tai penktokė Dominyka Gudauskaitė (mokytoja Sigita Dirmeitienė), šeštokė Viktorija Litvinaitė ( mokytoja Regina Katkuvienė). Savo mintimis pasidalyti apie kūrybą buvo paprašyta buvusi Vydmantų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Julija Paulauskienė. Ji šiek tiek neįprastai kalbėjo apie kūrybą, bet visiems įstrigo mintis, kad žodžiai „žiūrėti" ir „matyti" nereiškia tą patį. Juk galima į daug ką žiūrėti, bet ar viską pamatome? Turbūt pamatyti ką nors svarbaus neužtenka vien akių. Reikia ir širdies. Renginio pabaigoje savo kūrybą skaitė ir mūsų gimnazijos šeimininkai: penktokai Titas Taujenis bei Aronas Matulevičius ( mokytoja Jolanta Žaliauskienė), šeštokė Kamilė Pulokaitė , aštuntokė Beta Rogačiovaitė ( jos mokytoja Ieva Latakienė) , trečiokė gimnazistė Justė Dabrickaitė. Paskutinioji į sceną kopė brandžiausia ir vyriausia jaunoji kūrėja - ketvirtokė gimnazistė Guoda Skripkauskaitė, Filologų konkurso dalyvė , „Pajūrio naujienų" priedo „Kuprinė" bei mūsų gimnazijos laikraščio „Sprigtas" žurnalistė. Jos mokytoja Danutė Dunauskaitė. Guoda pristatė du savo kūrinius: vieną – parašytą seniau , kitą - patį naujausią. „Mano kūriniai neturi pavadinimų , nes juos būna sunkiausia sugalvoti" ,- atviravo Guoda. Štai ką ji paskaitė iš savo kūrybos: „Taip, dar neseniai stagnacijoje, sukaustytas nepakeliamo šalčio, gyvenimas pagaliau eina. Ir norisi užsimerkti, stovėti kažkur, bet kur, ant jūros kranto, ant kalno viršūnės, bedugnėje ar dykumoje bei jausti keistai vibruojančią šilumą, kuri teka tavo venomis ir nešioja tą vos aprėpiamą, tačiau vis tiek - laimę. Tada susimąstai, kad galbūt jos ir užtenka tiek, kiek yra, nes nepaisant kiekio, tos laimės gali užtekti tavo plyšusios širdies tarpeliams užpildyti. Įkvepi. Pasijauti laimingas ir... tada iškvepi..." Na, o naujasis kūrinys perteikia jaunystės pabaigos nuotaikas: „Mes tikėjome, kad jei mirsime, tai tik naktį, kai sunkumai miega kažkur daugiaaukščių palėpėse, o mes esame už begalybės ribų. Tačiau mes mirėme dieną. Mūsų kūnai sulaukdavo nakties, o mes amžiams likome įkalinti tarp dienos rūpesčių. Nuo tada nematėme nakties tamsoje ramiai žybsinčių švieselių. Tuomet girlianda baigėsi". Jaunųjų kūrėjų šventė baigėsi nuoširdžiomis padėkomis visiems jos dalyviams, jaunosioms muzikantėms, atvykusioms iš Kretingos meno mokyklos bei jų mokytojams ir , be abejo, šios šventės iniciatorei , lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Danutei Dunauskaitei. „Kūryba reikalinga tam , kad žmogus galėtų išsakyti tai , kas susikaupę jo sieloje , kad tuo , ką turi gražaus savyje , galėtų pasidalyti ir su kitais", - šiais žodžiais renginio vedėja Klaudija Valinskaitė užbaigė šventę, skirtą jauniesiems kūrėjams.

Irmina Montrimaitė, 3G kl.

Pasirinkite...

Gimnazijos gyvenimas

Vykdomi projektai

Tinklalapio lankomumas

Unikalūs lankytojai:
Šiandiena:44
Vakar:58
Šį mėnesį:777
Praėjusį mėnesį:1289
Šiais metais:14395
Šiandiena psl. peržiūrų.:8386
Šį mėnesį psl. peržiūrų:13980

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos