EN / LT

APIE KALBĄ – IR RIMTAI, IR IŠRADINGAI

Informacija atnaujinta: 2018-03-12

DSC 0022

Vydmantų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos pakvietė 5- 10 klasių mokinius į viktoriną „ Lietuvių kalba per 100 metų". Trečiokės gimnazistės žiūrovus nuteikė rimtumui ir susikaupimui Mikalojaus Daukšos „Prakalbos į malonųjį skaitytoją" žodžiais : „ Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą..."

Pasipuošę valstybinės vėliavos spalvų emblemomis, trys jungtinių klasių komandos atlikinėjo įvairiausias su gimtąja kalba susijusias užduotis. Pirmiausia kiekviena komanda pasisveikino su žiūrovais savo pasirinktu gimtajai kalbai skirtu šūkiu. Kad parodytų, jog geba taisyklingai kalbėti, taisė sakinius, ieškojo nevartotiniems žodžiams atitikmenų, sudarinėjo taisyklingų žodžių žodynėlį. Kad atskleistų, jog mūsų kalba yra turtinga, aiškino frazeologizmus, pildė trūkstamais žodžiais liaudiškus palyginimus, kūrė sakinius su vienodai skambančiais, bet skirtingą reikšmę turinčiais žodžiais. Be abejo, įdomiausia komandoms buvo atlikti kūrybines užduotis: mokiniai turėjo be žodžių suvaidinti pateiktas patarles, o jų priešininkai kaip įmanydami stengėsi įspėti patarlės tekstą. Teko surinkti į posmelį ir išsibarsčiusius visiems labai gerai žinomo poeto Just. Marcinkevičiaus eilėraščio „Tai gražiai mane augino ..." žodžius. Komisiją ir visus žiūrovus nustebino ir pradžiugino mokinių gebėjimas patiems sueiliuoti eilėraščio posmelį apie gimtąją kalbą. Žiūrovai renginio metu irgi nebuvo pasyvūs stebėtojai: jie už saldų prizą bandė įminti mįsles, atsakinėjo į su kalba susijusius klausimus.

Baigiantis viktorinai, komisijai beliko suskaičiuoti, kiekgi už atliktas užduotis taškų surinko Geltonoji, Žalioji ir Raudonoji komandos. Nors didžiausią taškų kraitį surinko pačių vyriausiųjų, 9-10 klasių, komanda, tačiau ir likusioms komandoms nebuvo reikalo nusiminti – visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis. Bet svarbiausia turbūt ne skanėstai, o tai, kad mes, atitrūkę nuo kitų reikalų, savo dėmesį, laiką, gebėjimus ir išmonę skyrėme gimtajai kalbai.

L. Jonušienė,

lietuvių kalbos mokytoja

Pasirinkite...

Gimnazijos gyvenimas

Vykdomi projektai

Tinklalapio lankomumas

Unikalūs lankytojai:
Šiandiena:43
Vakar:58
Šį mėnesį:776
Praėjusį mėnesį:1289
Šiais metais:14394
Šiandiena psl. peržiūrų.:8348
Šį mėnesį psl. peržiūrų:13942

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos