EN / LT

Renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai

Informacija atnaujinta: 2018-04-19

DSC 1026

Balandžio 2-oji  - garsaus pasakų kūrėjo  H. K. Anderseno gimimo diena.  Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiai datai paminėti vyksta įvairūs literatūriniai renginiai, parodos, susitikimai su rašytojais.

Mūsų  bibliotekos darbuotojų Birutės Trakimienės bei Virginijos Bražinskienės iniciatyva  Tarptautinė vaikų knygos diena paminėta ir mūsų gimnazijoje. Į renginį susirinko 1-5 klasių mokiniai ir mokytojai.  Bibliotekos vedėja B. Trakimienė papasakojo  vaikams,  kuo ši diena susijusi su garsiu  pasakų kūrėju  H. K. Andersenu, paragino pačius mokinius priminti visiems gerai žinomas jo pasakas „Sniego karalienė", „Mergaitė su degtukais", „Bjaurusis ančiukas" ir kt.  Taip pat supažindino vaikus su IBBI ( Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija) veikla. Jos iniciatyva Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti kasmet kuriamas plakatas ir tekstas. Garbė jį sukurti skiriama vis kitai šaliai. Šiais metais plakatą su tekstu kūrė Latvijos atstovai. Bibliotekos vedėja priminė, kad kitais metais ta galimybė atiteks mūsų šaliai. Jau žinomas ir teksto autorius. Tai vaikų knygų rašytojas K. Kasparavičius.  Po įžanginio žodžio bibliotekos vedėja į sceną pakvietė renginio svečius.  Tai buvo Kretingos r. Kultūros centro Vydmantų skyriaus vaikų ir jaunimo dramos kolektyvas, vadovaujamas Aurelijos Galdikienės.  Jaunieji šio būrelio nariai su muzika ir šokiais suvaidino nuotaikingą spektaklį „ Trys paršiukai". O pradinių klasių mokiniai, paruošti mokytojų Jolantos Salienės bei Aurikos Keblytės, žiūrovams deklamavo eilėraščius apie knygeles ir dainavo daineles. Šventę smagiu šokiu užbaigė  mokytojos Vilmos Petrošienės paruošti 1-4 klasių šokėjai.

Šis renginys  - tai ne tik Tarptautinės vaikų knygos dienos paminėjimas, bet  ir paskatinimas  atitrūkti nuo kompiuterinių žaidimų, virtualaus bendravimo ir sugrįžti prie  knygos, vedančios į nuostabų nuotykių ir gyvenimo pažinimo pasaulį.

Roberta Skališiūtė, 5 kl.

Pasirinkite...

Gimnazijos gyvenimas

Vykdomi projektai

Tinklalapio lankomumas

Unikalūs lankytojai:
Šiandiena:0
Vakar:44
Šį mėnesį:857
Praėjusį mėnesį:1153
Šiais metais:857
Šiandiena psl. peržiūrų.:246
Šį mėnesį psl. peržiūrų:17444

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos