EN / LT

NETRADICINĖ DIENA TELŠIUOSE, ŠATRIJOS PILIAKALNYJE

Informacija atnaujinta: 2018-05-29

IMAG6807

Pagaliau atėjo laukta diena ir trečios klasės mokiniai išvyko į Telšius ir Šatrijos piliakalnį. Norėjome pamatyti mažąsias Žemaitijos sostinės puošmenas ir aplankyti įžymias Telšių vietas. Aplankėme skulptūrą „Meškos pėda", sužinojome, kad įdėjęs ranką į meškos leteną gali tapti stiprus ir tvirtas. Trynėme medalių „Žydukai" nosis, tikėdami, kad būsime išmintingesni. Apžiūrėjome skulptūrą „Žemaitijos gaublys", kuriame pavaizduotos Žemaitijos vietovės atitinkančios žemėlapį.

O Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų. Aplankėme Rotušės šulinį. Jo kampuose įsitaisiusios keturios meškos, kurioms iš burnų bėga geriamasis vanduo. Toliau keliavome prie Turgaus aikštėje besipuikuojančio miesto laikrodžio, kurio viršuje budi Žemaitijos meška. Susipažinome su žaidimu-skulptūra „Pažink Žemaitijos sostinę".

Paskui apžiūrėjome „Didžiąją Žemaičių sieną", kurios plokštėse įrašyti svarbūs Žemaičių krašto įvykiai. Apžiūrėjome skulptūrą „Žemaitijos legendos", kur ant motinos meškos nugaros įsitaisę meškiukai. Tikima, kad delnu patrynus meškos nosį, išsipildo noras.

Dar aplankėme Žemaitijos kaimo muziejų. Čia pamatėme, kaip gyveno vidutinis, neturtingas valstietis ir turtingas ūkininkas. Visuose pastatuose įrengtos ekspozicijos, jose eksponuojami autentiški baldai, darbo įrankiai, buities apyvokos reikmenys, interjerus puošia kryžiai ir paveikslai.

Pamatėme vėjinį malūną su sukinėjama prieš vėją kepure, kalvę ir simbolines kapinaites. Visi vaikai džiaugėsi žemaitukų veislės arkliais.

Daug įspūdžių patyrėme ir muziejuje ,,Alka", kur susipažinome su Žemaitijos istorijos raida, žmonių buitimi bei turtinga meno kūrinių kolekcija, įgijome žinių apie Žemaitijos krašto gamtą. O muziejaus apžvalgos aikštelėje grožėjomės nuostabiais Telšių miesto vaizdais.

Muziejuje dalyvavome edukacinėje pamokoje ,,Piešimas ant stiklo", kurią vedė stiklo menininkas, edukatorius Vygandas Paulauskas. Sužinojome, kaip dekoruojamas stiklas ir patys praktiškai pabandėme šiuolaikinius stiklo dekoravimo būdus. Kiekvienas vaikas parsivežė namo savo nupieštą paveikslą.

Ir pagaliau atvažiavome į Šatrijos piliakalnį. Nuo šio gražaus piliakalnio viršaus atsivėrė nuostabūs Žemaitijos vaizdai. Pasakojama, kad ant šio piliakalnio rinkosi visos Žemaitijos raganos.

Nors ir pavargome, bet daug pamatėme ir sužinojome apie šias nuostabias Žemaitijos vietas.

Vilma Jurgutienė,
pradinio ugdymo mokytoja

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos