EN / LT

Europos kalboms – gražiausių žodžių puokštė

Informacija atnaujinta: 2018-09-27

DSC 0985

Rugsėjo 26 dieną Vydmantų gimnazijos aktų salėje skambėjo žodžiai net 7-iomis Europos kalbomis: anglų, rusų, vokiečių, prancūzų, latvių, ispanų ir, be abejo, mūsų gimtąja lietuvių kalba. Taip į integruotą Kalbų pamoką pakvietė 5-8 bei 1G – 4G klasių mokinius gimnazijos kalbų mokytojos.

Gimtosios kalbos savitumą ir turtingumą padedami lietuvių kalbos mokytojos Vilmos Petrošienės atskleidė penktokai. Jie pažėrė daugybę mūsų kalbos frazeologizmų, paaiškino, ką jie reiškia, ir netgi plodami į taktą sudainavo liaudies dainą „Žemė kėlė žolę..." Įdomiai vokiečių kalbą pristatė septintokai, kuriems pasiruošti padėjo mokytoja Edita Petrušonytė: jie pasakojo apie vokiečių kalbos savitumą, pamokė kelių populiarių žodžių vokiečių kalba, renginio dalyviai stebėjosi ilgiausiu vokiečių kalbos žodžiu, klausėsi, kaip jis skamba, sužinojo, ką reiškia. Su rusų kalbos kilme bei istorija supažindino 2G klasės mokiniai, dvyliktokė Justė rusiškai padeklamavo eilėraštį „Dvi kalbos". Ko gero, pirmą kartą gimnazijos scenoje nuskambėjo ir ispanų kalba. Ją pristatė 1G klasės mokinė Tėja. Kaip pirmąją užsienio mūsų gimnazijos mokiniai yra pasirinkę anglų kalbą. Apie Didžiąją Britaniją ir jos įžymybes angliškai pasakojo dvyliktokė Justė, o Paulina ir Eglė padainavo lyriškas dainas.

Renginio metu susirinkusieji turėjo galimybę ne tik išgirsti, kaip skamba įvairios Europos kalbos, bet ir stebėti tų šalių vaizdus, grožėtis įvairių kraštų įžymybėmis. Šiuo renginiu paminėjome Europos kalbų dieną, o jo vedėjai ketvirtokai gimnazistai Emilija ir Rimantas pabrėžė, jog verta ir naudinga mokytis svetimų kalbų, kad galėtume laisvai bendrauti su pasauliu, tačiau reikia didžiuotis ir savo gražia bei turtinga gimtąja kalba.

L. Jonušienė

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Informuojame

Susipažinkite su naujais Kretingos r. Vydmantų gimnazijos nuostatais
nuostatų projektas --->>>

Tvarkaraščiai

Nuorodos