EN / LT

EUROSCOLOS KONKURSO NUGALĖTOJAI

Informacija atnaujinta: 2018-11-21

46138667 10161087021390187_6264694368016269312_n

Vydmantų gimnazijos komanda, kurią sudarė 1G – 4G klasių gimnazistai, vadovaujami geografijos mokytojo Viliaus Adomaičio, dalyvavo kasmet Europos Parlamento organizuojamame ,,Euroscola" konkurse, kuriame laimėjo ir iškovojo galimybę aplankyti Europos Parlamentą, įsikūrusį Strasbūre, Prancūzijoje.

 ,,Euroscola" konkursas vyksta kasmet visose Europos Sąjungos valstybėse. Lietuvoje atrankos vyksta atskirose apskrityse, taip suteikiama visų Lietuvos regionų atstovams galimybė patekti į finalą ir dalyvauti ES moksleivių debatuose. Šio projekto tikslas supažindinti jaunimą su Europos Parlamento darbu, skatinti domėtis Europos Sąjungoje vykstančiais procesais ir pateikti aiškesnį Europos, kaip visumos, vaizdą.

Visos komandos finalistės rungėsi trijuose etapuose. Pirmajame komandos pristatė savo mokyklas bei vertino kitų komandų pasirodymus, antrajame etape kovojo protmūšyje, kurį sudarė trys turai: apie Europos Sąjungą bendrai, apie Europos Parlamento darbą ir galias bei turas apie ES vėliausias naujienas. Trečiajame etape komandos atliko užduotis apie ES valstybes, jų istoriją, žymius žmones, atradimus, geografiją, kultūrą.

Šis konkursas yra aukšto lygio, tad norint jį laimėti, reikia išsamiai susipažinti su kiekviena ES valstybe, o ypač gerai išmanyti Europos Sąjungos institucijų darbą bei Europos Parlamento veiklą. Tad šiam konkursui mūsų gimnazijos komanda pradėjo rengtis nuo mokslų metų pradžios. Gilinosi į Europos Sąjungos istoriją, institucijas ir jų vaidmenį, Europos Parlamentą, domėjosi svarbiausiais įvykiais, naujienomis bei susipažino su Europos Sąjungos valstybėmis, jų istorija, geografija, literatūra, politika, žymiais žmonėmis. Besiruošdami konkursui gimnazistai įgijo daug naudingų žinių, praversiančių ir ateityje.

,,Euroscola" nugalėtojai į vieną svarbiausių Europos parlamento būstinių Strasbūre išvyksta kitų metų vasarį, kur su kitų Europos valstybių atstovais turės galimybę vieną dieną pabūti tikrais europarlamentarais - diskutuos ir gvildens klausimus, susijusius su jaunimo problemomis, priims pasiūlymus, sprendimus. Jaunieji europiečiai dalyvaus debatuose, vykstančiuose anglų ir prancūzų kalbomis. Juose dalyvauja per 500 moksleivių iš 28 ES valstybių narių ir kandidačių.

Europos Parlamento organizuojamame konkurse Vydmantų mokiniai laimi antrą kartą.

Justė Dabrickaitė, 4G kl.

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Informuojame

Susipažinkite su naujais Kretingos r. Vydmantų gimnazijos nuostatais
nuostatų projektas --->>>

Tvarkaraščiai

Nuorodos