EN / LT

KARJEROS DIENA GIMNAZIJOJE

Informacija atnaujinta: 2018-11-21

58F4D1D8-C310-4B81-93CE-BB057629315F

Ugdymo karjerai tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams pažinti save ir kuo įvairesnes profesijas, kad sėkmingi sprendimai lydėtų tolimesnę karjerą ir nuolatinį tobulėjimą. Ši diena gimnazijoje kiekvienais metais būna vis kitokia, netikėta ir įdomi.

1-os klasės mokinukai susipažino su bibliotekininko profesija, gamino skirtukus, vaidino, sprendė užduotėles pagal pasaką ,,Raudonkepuraitė". 2-okai dalyvavo ,,Karjeros mozaika" pamokėlėse, žiūrėjo filmukus apie profesijas, aptarė jas ir piešė. 3-os klasės mokiniai vyko į Kretingos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Tomos Noreikaitės tėvelis supažindino mokinius su gaisrininko profesija. Mokiniai taip pat pakartojo saugaus elgesio taisykles buityje, aiškinosi, kaip išvengti gaisro, kaip elgtis jam kilus. Gimnazijos sveikatos visuomenės slaugytoja Vilija Fedenko su malonumu pristatė mediko profesiją 4-os klasės mokiniams. Ketvirtokai aptarė savo tėvelių profesijas ir dar susipažino su karininko profesija, apie kurią papasakojo skaityklos vedėja Birutė Trakimienė.

5-6 kl. mokiniai vyko į Kretingos muziejų, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Muilo gamyba iš muilo bazės''. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kaip atsirado muilas, kaip prausėsi mūsų seneliai ir proseneliai, patys pasigamino muilą. Vėliau mokiniai apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, lankėsi ir Žiemos sode. 7-8 klasės mokiniai susipažino su veterinaro specialybe. Apie ją išsamiai papasakojo veterinarijos gydytojas Vidmantas Urbonovič. Mokiniai su gailesčiu stebėjo ir klausėsi gydytojo išgelbėtos trikojės katytės istorijos, žiūrėjo įvairių gyvūnų operacijų nuotraukas. Lauryno mama Ilona Ugintė ,,privertė'' mokinius patikėti savo svajonėmis, jų išsipildymu, jei to tikrai nori. Įkvėpimo pagauti jaunuoliai rašė slaptus planus, lygino savo svajones su artimų šeimos narių norais renkantis profesiją. Labai nustebino Emos Lapaitės mama, kuri laukė septintokų ,,Delfų" kavinėje prie gaiviai paruošto stalo vaisiais, sausainiais ir sultimis. Verslininkė papasakojo apie verslo užkulisius, apie sunkų darbą siekiant norimo rezultato.

1G-4G klasių mokiniai aplankė Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją, kurioje vyko kasmetinis renginys "Karjera'18". Čia gimnazistai klausėsi paskaitų „Karjeros galimybės Lietuvos kariuomenėje", „Ieškok dabar – pokyčiai jau laukia". Susipažino su auštųjų, kolegijų, profesinių mokyklų atstovų pristatymais apie ugdymo įstaigų vykdomas studijų programas, konsultavosi karjeros klausimais.

Karjeros diena buvo naudinga tiek mažiems, tiek didesniems. Juk ,,Daug geriau žinoti, kad išdrįsai siekti savo svajonių, nei nugyventi gyvenimą snaudžiant ir apgailestaujant." (Gilbert E. Kaplan)

Inga Kutelienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdumui

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos