EN / LT

Demokratijos paieškos pajūryje

Informacija atnaujinta: 2019-03-04

Vasario 12-14 dienomis mums, Vydmantų gimnazijos mokiniams, - Klaudijai Valinskaitei, Aleksandrui Kozlovui ir Vygantui Mačerniui - kartu su mokiniais iš Kretingos ir Darbėnų gimnazijų buvo suteikta proga sudalyvauti projekte „Demokratijos paieškos".Šiuo projektu siekiama padidinti jaunimo dalyvavimą viešojo valdymo procesuose.

Vasario 12 dieną, pirmąją projekto dieną, visi susipažinome su mokiniais, atvykusiais iš kitų mokyklų, ir su trimis šio projekto organizatoriais: Audriumi Lauručiu, Jurgita Novosiolova ir Algirdu Šauliu. Organizatoriai buvo parengę įvairių komandos formavimo žaidimų - užsiėmimų, kurių pagalba geriau pažinome savo naujuosius draugus bei lavinome savo komandinio darbo įgūdžius. Bene didžiausią įspūdį padarė komandiniai užsiėmimai,kurie padėjo sukurti Lietuvos įvaizdį pasitelkus spaudos leidinius - žurnalus ir laikraščius. Taip pat įsiminė veikla, kurios metu iš natūralių, gamtoje esančių žaliavų, turėjome sukurti Kretingos miesto ir rajono institucijų žemėlapį. Kiekviena komanda pristatinėjo savo darbus, tad šiame projekte taip pat gavome galimybę patobulinti retorikos įgūdžius kalbėdami prieš auditoriją.

Antrąją projekto dieną darbas vyko kiek rimčiau. Nuo pat ryto jaunuoliai buvo susitelkę į tai, ko trūksta jų gyvenamojoje aplinkoje ir su kokiomis problemomis jauni žmonės susiduria, norėdami keisti ar kurti savo laisvalaikio praleidimo vietas. Vienas iš organizatoriu, Audrius Laurutis, visus jaunuolius, buvusius projekte, supažindino su idėjos įgyvendinimo keliais, papasakojo apie organizacijas, padedančias jaunuoliams įvykdyti savo idėjas, pamokė, kaip teisingai reikia kurti raštišką idėjos pristatymą. Po Audriaus pasakojimų visi komandomis pasiskirstėme ir ėmėmės darbo. Aptarę ir patobulinę savo idėjas, nutarėme sukurti orientacinį žaidimą draugams, nedalyvavusiems „Demokratijos paieškose". Numatėme žaidimo erdves, galvojome užduotis, kurias draugų komandos turėjo atlikti.Išmaniausieji buvo apdovanoti prizais. Baigę kurti užduotis, paskutinį projekto vakarą praleidome žaisdami žaidimus, naudodami virtualios realybės akinius.

Finalinę, trečiąją dieną, stebėjome orientacinio žaidimo eigą. Nuostabu, kad dalyvių buvo ir iš mūsų gimnazijos. Komandą „Cleopatros" sudarė Beta Rogačiovaitė, Justė Piluckytė, Tėja Vitkutė ir Roberta Vaserytė. Mūsų gimanzijos mokinių išradingumas bei greitumas padėjo jiems iškovoti garbingąją antrąją vietą. Paisibaigus orientaciniam žaidimui ir apdovanojus prizininkus, projekto „Demokratijos paieškos'' dalyviai pristatinėjo savo idėjas, teikė pasiūlymus Kretingos rajono savivadybės atstovams, išklausė jų kritiką, patarimus bei visi kartu pasižadėjo daryti viską , kas įmanoma, kad idėjos būtų įgyvendintos.

Trijų dienų projekte dvidešimt jaunuolių iš Kretingos rajono lavinosi neformalioje aplinkoje, mokėsi argumentuotai išreikšti savo poziciją, užmezgė naujų pažinčių, smagiai ir turiningai praleido laiką, o visų svarbausia, – išsiaiškino, ką reikia daryti , kad jų idėjos būtų išgirstos ir įgyvendintos.

Klaudija Valinskaitė

 

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos