EN / LT

BALANDŽIO 2-OJI – TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA

Informacija atnaujinta: -0001-11-29

2019-04-05-431 

Kiekvieną balandžio 2 dieną – tuomet, kai gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas, – visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, suvienijanti visus pasaulio vaikų literatūros skaitytojus. Ši diena minima nuo 1967 m. ir kasmet kviečia švęsti skaitymo malonumą.

Šįkart Lietuvos vardas, Tarptautinę vaikų knygos dieną skambėjo visame pasaulyje! Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo atranką ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Šiai progai Kęstutis Kasparavičius, dailininkas ir vienas žymiausių bei talentingiausių Lietuvos knygų vaikams autorių, A. Lindgren atminimo premijos, H. Ch. Anderseno medalio – reikšmingiausių apdovanojimų, teikiamų knygų vaikams kūrėjams, – nominantas, nupiešė plakatą ir parašė laišką-kreipimąsi, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti". Laiške rašytojas kreipiasi į viso pasaulio skaitytojus, ragindamas paimti į rankas knygą ir patirti jos nuostabią savybę – pajusti kaip jos padeda neskubėti, moko pastebėti, kviečia, netgi verčia pasėdėti.

Balandžio 5 dieną ši ypatinga šventė buvo paminėta ir Vydmantų gimnazijoje. Pagerbti knygą susirinko ištikimiausi vaikiškų knygų skaitytojai – 1-5 klasių mokiniai. K. Kasparavičiaus laišką-kreipimąsi perskaitė kiekvienais metais organizuojamo Tarptautinės vaikų knygos dienos paminėjimo iniciatorė – gimnazijos bibliotekos vedėja Birutė Trakimienė.

Renginio metu mokiniai pristatė įvairias veiklas. Drąsiai į sceną lipo ir savo aktorinius gebėjimus demonstravo jauniausieji knygų skaitytojai – 1-okai, pakvietę pažiūrėti lietuvių liaudies pasaką ,,Ropė" (mokytoja – Jolanta Salienė). Vaidinimas buvo ypatingai šiltas ir žiūrovai negailėjo aplodismentų. 2 klasės mokiniai susirinkusius džiugino nuotaikingais muzikiniais kūriniais, padainavę lietuvių liaudies sutartinę ir pagroję dūdelėmis, dovanojo puikią pavasario nuotaiką (mokytoja – Aurika Keblytė). 3-iokai pagalbon pasitelkė vaikų literatūros ištakas – liaudies kūrybą. Užminę žiūrovams savo sukurtas mįsles ,,šimtagysles", sulaukė audringo jų šurmulio ir daugybės spėjimų. Perskaitytas knygeles išmoningai pristatė Urtė Mackevičiūtė, Neringa Sabaliauskaitė ir Aistis Šileika, paskaitę pasirinktas ištraukas, pateikė klausytojams įvairiausių klausimų. O mįsles įminusius žiūrovus ir atidžiausius klausytojus, teisingai atsakiusius į užduotus klausimus, mokiniai apdovanojo saldžiais prizais (mokytoja – Erika Beinoravičienė). Vyriausieji pradinių klasių mokiniai – 4-okai savo pristatymą pradėjo Anzelmo Matučio eilėraščiu ,,Knygelė neturi širdies". Jie pristatė perskaitytas knygas ir dalinosi savo mintimis, ragindami niekada nepamiršti, kad ,,knyga – tai mokslo ir žinių šaltinis" (mokytoja – Vilma Jurgutienė).

Šiais metais šventėje dalyvavo ir 5-os klasės mokiniai. Pirmą kartą renginį vedė ir įvairius patarimus apie knygų skaitymo naudą vardino Elineta Lazdauskaitė ir Nerius Bruzdeilinas. 5-okai pristatė skaitytas ir didžiausią įspūdį palikusias ,,knygų karaliaus" – H. Ch. Anderseno – pasakas: ,,Coliukė", ,,Mergaitė su degtukais", ,,Nauji karaliaus drabužiai" ir pasekė ,,Penkių žirnių istoriją" (mokytoja – Vilma Petrošienė).

Šventėje prisiminta ir dar viena svarbi data – Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose istorijos šaltiniuose 800 metų sukaktis. Lietuvos Seimo nutarimu 2019 metai yra paskelbti Žemaitijos metais ir raginama nepamiršti žemaičių kalbos. Todėl ypatingo klausytojų dėmesio sulaukė 1-os klasės mokinės: Amelija Janušaitė, Gabrielė Juršaitė ir Lijana Ramonaitė, žemaitiškai padeklamavusios vydmantiškės poetės Nijolės Rimkienės eilėraščius (mokytoja – J. Salienė). Žemaitiškus eilėraščius sukurti pabandė ir juos perskaitė autorės – 5 klasės mokinės: Ernesta Razmaitė ir Karina Mykhailiv. Renginyje atliktas ir žemaitiškas lietuvių liaudies šokis ,,Linksmasis", kurį pašoko 5-okai, pasipuošę tautiniais rūbais (mokytoja – V. Petrošienė).

Šventėje dalyvavusiems 1-5 klasių mokiniams ir mokytojoms įteiktos padėkos bei spalvingi knygų skirtukai, nekantriai lauksiantys savo knygelių, o knygelės – savo skaitytojų.

Pasibelskite į knygos širdį ir būkite laimingi!

Vilma Petrošienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

ES projektai

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos