EN / LT

PAMOKOS NETRADICINĖJE APLINKOJE

Informacija atnaujinta: 2019-05-27

IMAG7779

Ankstyvą rytą ketvirtos klasės mokiniai susiruošė į išvyką. Tą dieną pamokos vyko netradicinėje aplinkoje - muziejuose. Pirmiausia mokiniai aplankė vyskupo M.Valančiaus muziejų Nasrėnuose. Muziejaus darbuotoja pateikė įdomių žinių apie Motiejų Valančių, jo gyvenimą, veiklą. Mokiniai galėjo apžiūrėti M.Valančiaus asmeninius daiktus, knygas. Susidomėję apžiūrėjo klėtį, kamaras, esančius daiktus. O paskui vyko edukacinis užsiėmimas ,,Senoviniai žaidimai". Buvo labai smagu žaisti senuosius lietuvių liaudies žaidimus, ratelius. Vaikai suprato, kad ir be kompiuterio, telefono, galima smagiai praleisti laiką.

Po turiningo laiko Nasrėnuose, ketvirtokai išvažiavo į Salantus, kur aplankė Salantų regioninio parko lankytojų centrą. Lankytojų centrą puošia stilizuotas parko reljefas, suformuotas ant lubų ir apjungiantis visus centro kampelius. Mokiniai susipažino ne tik su šio krašto gamta, bet ir su kultūra. Čia „gyvai" išgirdo žemaičių tarmę, patys skaitė žemaitiškus posakius ir išsiaiškino jų reikšmę, sužinojo apie tradicinę architektūrą, archeologijos paveldą. Interaktyviame žaidime vaikai patys suformavo šio regiono kraštovaizdį, pamatė, kokiais gamtos turtais didžiuojasi Salantų regioninis parkas, susipažino su svarbiausiu elementu - rieduliais bei išbandė jėgas mėgindami „suspausti" akmenį.

Ir pagaliau ketvirtokai atvažiavo į Mosėdį. Aplankė gydyto V.Intos sodybą, o respublikiniame Vaclovo Intos akmenų muziejuje vyko edukacinis užsiėmimas „Mineralas juvelyriškoje ir mano papuošalas". Čia vaikai susipažino su mineralų savybėmis – retumu, skaidrumu, kietumu, tvirtumu, neįprasta išvaizda, blizgesiu, spalva. Muziejaus darbuotojas supažindino su tikrais mineralais ir paaiškino, kaip juos atskirti nuo falsifikuotų, parodė, kaip jie atrodo natūralioje uolienoje. Apžvelgė mineralų, kaip kristalinių uolienų kilmę, supažindino su netradiciniu mineralų panaudojimu, paaiškino, kaip juos identifikuoti, kaip prižiūrėti, kaip ir kur panaudoti. Mokiniai pasigamino sau papuošalą - apyrankę iš natūralių pusbrangių mineralų. Pamoka buvo pratęsta amenų parke, kur vaikai ieškojo ,,aukštyn kojomis" augančio beržo, akmeninės knygos, knygos panašios į kupranugarį.

Ketvirtokai daug sužinojo, smagiai praleido laiką ir laimingi grįžo namo.

Vilma Jurgutienė,
pradinio ugdymo mokytoja

ES projektai

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos