EN / LT

KETVIRTOKŲ KELIONĖ Į ŠIAULIUS

Informacija atnaujinta: 2019-06-18

IMAG7953

Paskutinę mokslo metų dieną ketvirtos klasės mokiniai išvyko į Šiaulius.

Pirmas kelionės objektas - Šiaulių geležinkelio muziejus. Prie įėjimo visi užsivilkome liemenes su atšvaitais. Pirmiausia aplankėme lauko ekspozicijas. Muziejaus darbuotoja mums parodė: keletą drezinų, vikšrinį traktorių, siaurojo geležinkelio vagonus, garvežius. Muziejaus salėje pamatėme įrankius bei prietaisus, kuriuos naudojo kelių darbuotojai, ryšininkai, elektrikai, signalines priemones, naudotas užtikrinti, kad saugiai atvyktų į reikiamą stotį. Įrengta tarpukario laikotarpio geležinkelio stoties bilietų kasa.Gavome bilietus, kuriuos atsižymėjome specialiu prietaisu. Visus nustebino vienintelis Lietuvoje veikiantis geležinkelio maketas. Vasara – kelionių metas, todėl traukinio vagone muziejaus darbuotoja ne tik priminė, kaip saugiai elgtis geležinkelio stotyje, bet ir atlikome užduotis ,,Kaip saugiai keliauti traukiniu".

Kelionė tęsėsi Dviračių muziejuje. Susipažinome su dviračio atsiradimo istorija ir jo raida. Pamatėme pirmuosius lietuviškus namų darbo dviračius iš medžio ir geležies. Įdomūs Vokietijoje, Anglijoje ir kitose šalyse pagaminti dviračiai, kurie buvo populiariausi Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo, taip pat ir šiuolaikiniai dviračiai, velomobiliai, jų aksesuarai. Prisiminimui nusipiešėme senovinius dviračius.

Ir pagaliau mes jau Šiaulių šokolado muziejuje ,,Rūta". Visus maloniai nustebino bilietas į muziejų – šokoladinis saldainis. Gidė pasakojo apie kakavmedžius, sužinojome, kad kakavos pupeles actekai naudojo vietoje pinigų. Centrinės Amerikos gyventojai pirmieji išmoko gaminti šokoladą. Sudomino filmas apie „Rūtos" fabriko įkūrimą, o smagiausia buvo kurti saldainių popieriukų piešinius. Susipažinę su šokolado istorija, nuėjome gaminti šokoladinių skanėstų. Šiose dirbtuvėlėse visi nors trumpam tapome šokolado meistrais. Pirmiausia pamatėme, kaip temperuojamas šokoladas ir gaminami saldainiai. O po keleto minučių patys ėmėme skirtingus ingredientus ir savo rankomis gaminome savo šokoladinius skanėstus. Pabaigoje savo pagamintus šokoladinius skanėstus susidėjome į dėžutes ir parvežėme lauktuvių.

Daug sužinoję, patyrę naujų įspūdžių, bet linksmi grįžome namo.

Vilma Jurgutienė,
pradinio ugdymo mokytoja

ES projektai

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos