EN / LT

,,LIOB ŠUOKTĖ, LIOB DAINIOUTĖ'' VYDMANTŲ GIMNAZIJOJE

Informacija atnaujinta: 2019-10-29

IMG 4226

2019 –ieji Respublikos Seimo paskelbti Žemaitijos minėjimo metais. Proga – 800 metų nuo pirmojo Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Visoje Lietuvoje ši data minėta įvairiais renginiais.

Nuo 2019 metų pradžios prie mūsų gimnazijos plevėsuoja Žemaitijos vėliava, 3 aukšto fojė susipažįstame su Žemaitijos herbu ir dviem žemaitukais, ,,aprengtais'' žemaitiškais tautiniais kostiumais, mokinių darbais, atliktais per integruotą dailės ir lietuvių kalbos projektą ,,Žemaitiški žodžiai ir spalvos'', kai mokiniai iliustravo ir užrašė žemaitiškus žodžius.

Rudenį, paskutinę savaitę prieš atostogas gimnazijoje vyksta pradinio ugdymo mokinių Rudenėlio šventė. Šiais metais pasidžiaugti metų derliumi, įvairiausiomis kompozicijomis iš vaisių ir daržovių, taip pat paminėti Žemaitijai svarbią datą pradinukai pasikvietė ir senelius.

Įvyko šventė ,,Liob šuoktė, liob dainioutė''. Kas kėts, je ne buoče ė babūnės so sava anukeles gal pasėrokuotė, pamuokytė žemaitėškas ruodas.

Gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Indrė Ivoncienė paruošė scenarijų ir nuotaikingai vedė šventę, pavaduotoja Inga Kutelienė, klasių mokytojos sukvietė svečius, pradinio ugdymo mokytojos pamokė vaikus žemaitiškų tekstų: pasakojimų, priežodžių, patarlių, eilėraščių. Muzikos mokytojos I. Kutelienė ir Aurika Keblytė išmokė ir kartu visi dainavo žemaitiškas dainas, šokių mokytojos Sonetos Baltmiškienės paruošti pradinukai gražiai šoko žemaitiškus šokius. Gražu, kad šiaip niekada žemaitiškai nekalbanti gimnazijos direktorė Rasa Stonkuvienė šventės dalyvius pasveikino žemaitiškai. Malonu, kad 3 klasės mokiniai Nojus ir Rokas Gaučiai su savo močiute visiems padainavo dainą ,,Rudenėlis''.

Šventėje dalyvavo Vydmantų kultūros centro etnografinis ansamblis ,,Žemčiūgai'', vadovė Jolanta Japertienė. Šiame kolektyve muzikuoja ir mūsų gimnazijos vaikų seneliai, močiutės, todėl klausytis žemaitiškų pasakojimų, dainų, gyvos muzikos buvo labai gerai, tai nepaliko nė vieno abejingo.

Viliamės, kad po šios popietės daugiau mūsų gimnazijos mokinukų drąsiai kalbės žemaitiškai ir didžiuosis, kad jų gimtinė yra Žemaitija.

Pavaduotoja Bronė Kietelytė

ES projektai

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos