BŪRELIO ,,MAŽIEJI EKSPERIMENTAI“ UŽSIĖMIMAI

Informacija atnaujinta: 2020-02-26

IMG 20200131_131641_1

Būrelį lanko gimnazijos pradinių klasių mokiniai.

Jaunieji tyrėjai atlieka įvairius bandymus, veiklas iš įvairių temų. Mokiniai plačiau sužino apie įvairius dalykus, domisi kur galės panaudoti tai realiame gyvenime.

Per būrelio užsiėmimus mokiniai stebėjo paprastąją vynuoginę sraigę. Grupėse aptarė jos gyvenimo būdą, mitybą, kaip ji atrodo. Du mokiniai – Majus G. ir Julius B. dalyvavo pradinių klasių mokinių praktinėje – metodinėje konferencijoje Palangoje. Ten jie skaitė pranešimus apie paprastąją vynuoginę sraigę.

Taip pat mokiniai susipažino su paprastu ir sudėtingesniu mikroskopais.

Daug darbo ir kantrybės prireikė gaminant ,,Karvutės" karamelę.

Mokiniai atliko bandymus su vandeniu ir kiaušiniu. Jie sužinojo, kad paprastame vandeny kiaušinis yra sunkus, nes skęsta, o druskos tirpale – lengvas, nes kiaušinis kyla į viršų.

Būrelio ,,Mažieji eksperimentai" mokiniai susipažino su sėkliniais ir svogūniniais augalais, vandenyje ,,sodino" svogūnus, žemėje sėjo ir sodino įvairias gėles, jas prižiūrėjo, rašė savo augalo dienoraštį – kada pasodino ar pasėjo augalą, kaip jis augo per savaitę.

Žaisdami su balionais, mokiniai suprato, kaip susidaro vėjas, koks jis gali būti – stiprus, vidutinis ir silpnas.

Jolanta Salienė, būrelio vadovė