EN / LT

Mokytojai taip pat mokosi

Informacija atnaujinta: 2011-11-09

Lapkričio 2-4 dienomis Klaipėdoje keturios mūsų mokyklos mokytojos (Aurika Keblytė, Aurelija Anužienė, Ieva Latakienė, Rasa Stonkuvienė) dalyvavo projekto ,,Neformalaus ugdymo iniciatyvų sistemos ,,Drąsinkime ateitį", skirtos asmenybės bendrųjų gebėjimų ugdymui, diegimas bendrojo lavinimo mokyklose", respublikiniame seminare ,,Kūrybiškumo ugdymas per meninę veiklą".

Pirmąją dieną seminaro dalyviams užsiėmimus vedė Kauno dramos teatro aktorius Mantas Cegelskas, kuris pristatė nemažai kūrybinių žaidimų, galimų panaudoti pamokų metu. Vakare vyko susitikimas su vienu žymiausiu Lietuvos teatro ir kino aktoriumi Valentinu Masalskiu.

Antrąją seminaro dieną vedė lektorius Mindaugas Vidugiris, Nevalstybinių mokslo ir studijų įstaigų asociacijos vykdantysis direktorius. Jis teoriniais ir praktiniais užsėmimais analizavo, demonstravo kūrybiškumo svarbą mokykloje. Lektorius skatino mokytojus ypatingą dėmesį skirti mokinių moralės ugdymui, o tik po to – amato mokymui, mokslui. Ne kartą akcentavo, kad mokytojas savo mokiniams privalo būti pavyzdžiu. Paskaitos metu vyko grupiniai-praktiniai užsiėmimai, kurių metu mokėmės, kaip aktyvinti mokinius pamokų metu, į ką būtina atkreipti dėmesį, kad mokiniai gerai jaustųsi mokykloje. Lektorius akcentavo, kad mokytojų uždavinys – išmokyti mokinius bendradarbiauti, nes dabar daugiausia vyrauja nesveika konkurencija. Vakare dalyvavome susitikime su smėlio terapijos pradininke, menininke Jurgita Minderyte. Jai talkino dainininkas Vladas Kovaliovas ir džiazo pianistas, pedagogas Saulius Šiaučiulis.

Trečiąją seminaro dieną vedė lektorė doc. dr. Robin Gingerich, kuri kalbėjo apie intelektų įvairovės teoriją ir jos taikymą klasėje. Lektorė mokė, kaip atpažinti mokinių gebėjimus, kaip skatinti jų kūrybiškumą ir kitas stipriąsias mokinių puses. Mokytojus ragino keisti ir tobulinti kasdienę pamokų eigą.

Pasisėmusios naujų idėjų, mokytojos grįžo į mokyklą, kur visa tai bandys panaudoti formaliajame ir neformaliajame ugdyme.

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Informuojame

Skelbiamas Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos sporto salės nuomos viešasis konkursas.
Konkurso sąlygos >>>

Nuorodos