EN / LT

„Sniego gniūžtė“

Informacija atnaujinta: 2011-11-09

bendra fotoPasitinkant rudenio atostogas, Vydmantų vidurinėje mokykloje vyko "Sniego gniūžtės" stovykla, į kurią rinkosi dalyviai iš Žemaitijos regiono. Dalyvavo Kretingos, Palangos, Klaipėdos, Skuodo bei Pagėgių rajonų mokyklos.

Mes, vadovai, rinkomės kasdien, kad tinkamai paruoštume stovyklos programą ir tarpusavyje sudarytume komandą, kuri padėtų „lipdyti" efektyvią "Sniego gniūžtę".

Stovyklos darbotvarkė buvo intensyvi, tad visas dienas keldavomės anksti, o miegoti eidavome vėlai. Ruošėme programą, pasisveikinimus, vaidinimus, šokius. Tad įspūdžių ir linksmybių mums tikrai netrūko...

Penktadienį, dar kartą viską sutikrinę ir surepetavę, laukėme atvykstančių dalyvių. Visi jautėme, kad renginys jau tuoj prasidės, tad daugumą užliejo jaudulys ar net baimė. Kai mokiniai pradėjo rinktis, juos registravome ir vedėme į kambarius pasidėti daiktų. Kad laikas neprailgtų belaukiant visų atvykstančių žmonių, už žaidimus atsakingi vadovai visus kvietė žaisti, bendrauti salėje.

Susirinkus visiems dalyviams ir pasibaigus registracijos laikui, prasidėjo pirmas bendras užsiėmimas, per kurį visi dalyviai buvo suskirstyti į mažas grupeles (kiekvienoje jų buvo po du vadovus). Negausiame žmonių rate dalyviai galėjo artimiau susipažinti, laisviau jaustis ir nevaržomai reikšti savo idėjas, mintis.

Penktadienio vakarinę programą sudarė vadovų ir grupelių pasirodymai kino filmų tema. Taip pat vedėjai kvietė grupeles prisistatyti. Po renginio vyko kino filmų seansas.

Šeštadienio ryte buvo pravesta rytinė mankšta. Po pusryčių sugrįžę keliavome į bendrą seminarą, kurio tema: „Priklausomybės pasekmės". Po to dalyviai turėjo suvaidinti kelias scenas iš parodyto paveikslo ekrane (visa tai padarė mažose grupelėse). Visi mokiniai gerai žinojo, kad "Sniego gniūžtė" - tai prevencinė stovykla, kurios pagrindinė taisyklė: negalima vartoti alkoholio, tabako ar kitų svaigalų stovyklos metu.

Tos pačios dienos popietę vyko ir trys „mini seminarai": improvizacijų (dalyviai galėjo išmėginti savo aktorinius sugebėjimus), masažo (kur mokėmės taisyklingai daryti masažus) ir diskusija „Vaikinai ir merginos" ( kuriame priešingos lyties atstovai klausinėjo vieni kitų jiems rūpimų klausimų).

"Sniego gniūžtėje" yra ir sportiškoji dalis - tai olimpiada, kur grupelės stengiasi atlikti įvairias užduotis ir tapti geriausiais. Užduotys būna šmaikščios, bet reikalaujančios daug fizinių pastangų bei komandinio darbo.

Šeštadienio vakaras - ramybės ir susikaupimo laikas. Žvakių šviesoje, klausydamiesi ,,Pienės" koncerto, turėjome galimybę pamąstyti apie tai, ką šioje stovykloje patyrėme, kokius žmones sutikome, ką naujo išmokome. Buvo ir ašarų, nes lyriški ir be žodžių daug pasakantys vadovų pasirodymai sugraudino ir privertė susimąstyti.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį dauguma dalyvių nemiegojo: kas šoko, kas dainavo, o kas tiesiog bendravo, rišo „švelnukus", rašė laiškelius (kuriuos įdėdavo į voką ir atidarydavo tik grįžus namo). Sekmadienio rytą, pašokę "Sniego gniūžtės" šokį ir papusryčiavę, žaidėme išradingąjį ,,Laikraštį". Po pietų vyko paskutinis bendras užsiėmimas. Susibūrimo metu, pažaidę linksmų žaidimų, išsidalinome gero linkinčius vokelius. Nusifotografavome ir visi maloniai pavargę, bet laimingi, atsisveikinome, nekantriai laukdami sekančių susitikimų ir stovyklų, kurios jau tampa mūsų, jaunimo, gyvenimo dalimi.

Reda Mikalauskaitė 11 kl.
Programos koordinatorė soc. pedagogė Simona Skiotytė
Vydmantų vidurinė mokykla

 

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Informuojame

Skelbiamas Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos sporto salės nuomos viešasis konkursas.
Konkurso sąlygos >>>

Nuorodos