EN / LT

"Metų knygos rinkimai"

Informacija atnaujinta: 2014-03-20

Siūlome ne tik skaityti knygeles, bet ir rinkti labiausiai patikusią...

P1010163

Kasmet jau 9 – us metus vykstantys Metų knygos rinkimai tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu, kuris nepraskrieja nė pro vieno bent kiek knygą pažįstančio ir ją mylinčio ausis, akis ir rankas.

 Laikas, kai sužinosime, kokias knygas trijose kategorijose – knygos vaikams, suaugusiesiems ir poezija – aistringi, mylintys knygą Lietuvos skaitovai išrinks 2014 metais, jau nenumaldomai artėja. Tad mažiausieji pradinių klasių mokiniai kartu su mokyklos bibliotekos vedėja rinkosi jaukioje bibliotekos erdvėje prie apskrito stalo ir klausėsi naujausių vaikų literatūros kurinių pristatymų, kuriuos ruošė vyresnieji jų draugai.

Šiais metais geriausia vaikų literatūros knygele siekia tapti:

- Tomo S. Butkaus knygelė „Bumba Dumba ir visatos sukūrimas"

- Vitalijos Lapinos „Ar pažįsti Kiukį"

- Kęstučio Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba"

- Antano Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt."

- Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istorija"

Kaip atrodo šios knygelės, apie ką jose autoriuiai rašo, galima paskaityti čia: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?-960579756

Ar paviliojo jaunesniuosius knygučių pristatymai? Ar pakilo smalsumo skalė atversti pirmą puslapį? Tikrai taip, nes šurmulys „paduok man tą su mėlynu drambliuku.." ir panašūs dėmesio koncentraciją į pristatytas knygas išreiškiantys momentai rodo, jog vaikams reikia tokių renginių. Ypač, kai juose gyvai, žaismingai, viliojančiai intonuojant ir retoriškai raiškiai knygutes pristato jų pačių draugai. Tokie „gyvi informacijos mainai", pakeičiant tradicinę klasės aplinką į knygų lentynų pasaulio erdvę, pasiekia savo tikslą – mokinį.

Tad suskubkime skaityti ir balsuoti už labiausiai patikusią! Jei kartais nežinote, katrą pirmą čiupti, jums gali padėti lentynas bibliotekoje puošianti šių knygučių veikėjų parodėlė. Balsavimas vyksta iki vasario 16 d., balsuoti galite čia: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?1997543577

Socialinė pedagogė
Jūratė Raišytė

 

ES projektai

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos