EN / LT

BE PRAEITIES – NEBUS ATEITIES...

Informacija atnaujinta: 2020-11-02

Lietuva turtinga pilimis ir gyvais istorijos pėdsakais. Juos sekti ir žavėtis galima bet kuriuo metų laiku. Gimnazija džiaugiasi laimėjusi projektą ,,Gražiausios Lietuvos pilys", kurio metu sieksime suburti mokinius bendrai pažintinei-edukacinei bei kūrybinei veiklai, kviesime praplėsti Lietuvos istorines žinias, bendrauti bei bendradarbiauti kūrybinių dirbtuvių metu. Projektas skirtas besidomintiems Lietuvos istorija, architektūra 5-8, 1G-2G klasių mokiniams.

Edukacinės ekskursijos metu, aplankius 7 gražiausias Lietuvos pilis: Kauno, Vilniaus, Medininkų, Trakų, Panemunės, Raudondvario, Raudonės, Kretingos rajono piliakalnius bei Klaipėdos Pilies muziejų, gimnazijoje vyks kūrybinės dirbtuvės projekto dalyviams. Jose mokiniai pagal matytų pilių vaizdus, gidų pasakojimus, fotografijas atkurs pasirinktos pilies vaizdą, maketą.

5-6 kl. mokiniai su istoriku J. Kanarsku aplankys Kretingos rajono piliakalnius, susipažins su jų atsiradimo istorijomis. 7-8 kl. mokiniai vyks į pažintinę – edukacinę išvyką į Klaipėdą. Klaipėdos Pilies muziejuje mokiniai dalyvaus edukacinėje programoje ,,Klaipėdos pilies istorija" bei aplankys Klaipėdos senamiestį.

Po edukacinių išvykų dailės užsiėmimų metu mokiniai pieš istorines pilis, žmonių gyvenimą jose, pilių gynybos fragmentus. Vyks piešinių paroda ,,Ką slepia senosios pilies sienos".

Padedami dailės, istorijos ir technologijų mokytojų, dirbdami komandose, naudodami mokiniams prieinamas medžiagas (popierių, kartoną, putoplastą, klijus, gamtines medžiagas ir kt.) atkurs pasirinktos pilies maketą. Bus parengtos parodos: aplankytų pilių fotografijų paroda ,,Nesunykusių pilių vaizdai", pilių maketų paroda gimnazijoje ir Vydmantų kaimo bibliotekoje.

Projekto pabaigą vainikuotų protmūšis, kuriame atsispindės mokinių įgytos žinios apie Lietuvos pilis bei piliakalnius.

Tikimės, kad keliaujant ir pažįstant savąjį kraštą, galime sužadinti mokinių domėjimąsi Lietuvos istorija, kultūriniu paveldu, pažinimo džiaugsmu, ugdome brandžią ir laisvą, kūrybišką asmenybę, mylinčią savo tautos istoriją.

Pavaduotoja ugdymui Inga Kutelienė

 

Pasirinkite...

Gimnazijos gyvenimas

Vykdomi projektai, programos

Tinklalapio lankomumas

Unikalūs lankytojai:
Šiandiena:21
Vakar:48
Šį mėnesį:1348
Praėjusį mėnesį:1151
Šiais metais:13399
Šiandiena psl. peržiūrų.:250
Šį mėnesį psl. peržiūrų:19302

ES projektai

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos