APLANKYTA ŽEMAITIJOS SOSTINĖ

• Paskelbta: 2022-06-13
  • Kategorija: Išvyka

6 – 7 klasių mokiniai aplankė Žemaitijos sostinę Telšius, įsikūrusią ant septynių kalvų. Ekskursijos metu gidas žaismingai pristatė miesto, Žemaitijos krašto istoriją. Mokiniai nuotykių kelionėje gavo užduotį - skaičiuoti miesto simbolius „meškučius“. Jų savo kelyje mokiniai sutiko 28, o visame mieste yra net 52 pasislėpusios „meškutės“. Jų ieškota atidžiai apžvelgiant pastatų sienas, pakeliant akis aukštyn, po kojomis. Mokiniai taip pat aplankė Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, stovinčią ant kalvos, nuo kurios atsiveria Masčio ežero ir senamiesčio panorama. Mokiniai aplankė Žemaitijos nacionalinį parką, Tradicinių amatų centre, Platelių dvaro sodyboje, dalyvavo edukaciniame užsiėmime. Buvo kepami mieliniai blynai ant senovinio tradicinio pečiaus. Dalyviai buvo supažindinti su žemaičių stalo tradicijomis, maisto gaminimo įrankiais ir įrenginiais. Užsiėmimo pabaigoje visi vaišinosi blynais ir skania žolelių arbata.