IŠVYKA Į ,,RAPSOILĄ''

Pagal projektą ,,Gamtos mokslų ugdymo stiprinimas, sinchronizuojant praktines, teorines ir virtualias aplinkas‘‘ gimnazijos chemijos mokytoja Aurelija Bėrantaitė ir fizikos mokytoja Liucija Mončienė su mokinių komanda vyko į Mažeikių rajone Ukrinų kaime esančią biodyzelino gamyklą  ,,Rapsoila“. Tai pirmoji Lietuvoje gamykla, kuri iš lietuviškų rapsų gamina biodyzeliną, glicerolį ir rapsų išspaudas. Išvykos metu mokytojos ir mokiniai susipažino su biodyzelino gamybos procesu. Biodyzelinas šioje gamykloje gaminamas iš rapsų. Gamybos procesas yra visiškai be atliekų. Visi šalutiniai produktai yra parduodami, kaip naudinga produkcija arba panaudojami gamyklos veiklos procesuose, todėl gaminama produkcija yra ekologišką, draugiška gamtai, o gamykla dirba itin efektyviai.

Laboratorijoje mokytojos ir mokiniai pamatė, kaip vyksta titravimo, tankio matavimo procesas, sužinojo apie riebalų cheminę sudėtį.

Po pažintinės ekskursijos,,Rapsoiloje“ išvykos dalyviai aplankė Renavo dvaro, sužinojo jo istoriją.