Edukaciją „Žvakių fabrikėlis"

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2021-06-13

Gegužės 10 d. Vydmantų gimnaziją aplankė svečiai iš Radviliškio ir 1-4 klasių mokiniams pravedė edukaciją „Žvakių fabrikėlis".

Jos metu mokiniai sužinojo žvakės atsiradimo istoriją, su žvakėmis susijusius papročius, žvakių liejimo technologijas ir būdus. Vaikams patiko išbandyti vieną iš žvakių liejimo būdų, kai karštas vaškas yra pilamas ant dagties. Šį procesą išbandė ir mokiniai – „žvakių ratą" bent po kartelį per keturias edukacijas prasuko 82 mokiniai.

Buvo įdomu stebėti, kaip palengva formuojasi ilga žvakė. Edukacijų pabaigoje kiekviena klasė gavo dovanų po dailią ilgą žvakę. Eduacijos metu gavę dagtį bei šiųmetinio naturalaus bičių vaško plokštelių mokiniai buvo mokomi susisukti žvakelę. Norintieji galėjo nusilieti vaškinį žaisliuką formelėje. Vaško žvakutę ir žaisliuką vaikai gavo dovanų ir galėjo neštis namo.

Tądien edukacijoje vaikus ir mokytojus pakerėjo ir svaiginantis šviežio medaus kvapas, kuris priminė, jog vasaros atostogos visai šalia.