Finansinio raštingumo savaitė gimnazijoje

• Paskelbta: 2024-04-23

kalendorinis pavasaris įsibėgėjo finansinio raštingumo savaitės renginiais. Kovo 18-22 d. gimnazijoje vyko gražiausios taupyklės konkursas ir 1-8 kl. mokinių kurtų taupyklių paroda. Vaikai taupykles kūrė namie, technologijų pamokų metu, rašė antraštes, nešė į parodą. Vaikus konkurse skatino dalyvauti ne tik galimybė parodyti savo kūrybingumą, bet ir noras laimėti. Visą finansinio raštingumo savaitę gimnazijos 2 a. foje buvo papuošta artėjančių Šv. Velykų tema: laiku ryškiai geltonais lapais pražydusios šakos buvo padabintos spalvotais kiaušiniais, šalia taupyklių parodos dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė eksponavo 5 klasės mokinių kurtus molinius margučius. Dailės pamokų metu mokiniai pasaulinei pinigų savaitei paminėti piešė ateities pinigus, sukūrė parodą "Pinigai mokinių akimis", kurią galima pamatyti 3 a. stende. Finansinio raštingumo savaitės metu ekonomikos mokytoja Rasa Abelkienė mokiniams pravedė "Europos pinigų" viktoriną. Intensyvią savaitę užbaigė tradicija tapusi Juozapinių mugė. Jos metu mokiniai ir jiems padedantys tėveliai prekiavo įvairias skanėstais, gėrimais, medaus produktais, pavasarinėmis puokštėmis, rankų darbo papuošalais. Buvo galima nusipirkti ne tik įvairiausių keksiukų, bet ir cukraus vatos, itin tarp vaikų populiarių "cake pops" stiliaus pyragėlių ant pagaliuko, atsigerti obuolių sulčių, medaus gėrimo, pavalgyti cibulynės, bulvių su maltomis sėmenimis. Šiais metais pirmąkart mugėje dalyvavo ir priešmokyklinės "Rato" grupės vaikai. Mugės metu 7 kl. mergaitės pradinių klasių mokiniams pravedė žaidimus, o 6 kl. mergaitės įteikė medalius, padėkos raštus gražiausios taupyklės konkurse prizines vietas užėmusiems mokiniams: Tadui Bruzdeilinui (1b kl.), Gretai Kairytei (2b kl.), Viltei Žalimaitei (3 kl.), Beatai Šukytei (4 kl.).

Finansinis raštingumas suteikia galimybę lengviau valdyti finansus, planuoti biudžetą, teisingai vertinti pajamas, išlaidas ir numatyti rizikas, todėl labai svarbu mokiniui parodyti, kad ne tik ekonomikos, matematikos dalykų pamokose mokoma skaičiuoti. Labai aktualu yra suvokti, kad finansinis raštingumas integruojasi ir per kitus mokomus dalykus. Pavyzdžiui, technologijų mokytoja Sigutė Latakaitė  su 7 klase turėjo praktinę maisto gaminimo pamoką "Patiekalai su mėsa arba žuvimi, gaminimas, patiekimas, darbo vietos sutvarkymas. Finansinio raštingumo pamoka. Gaminame ir skaičiuojame", kurios metu išsiaiškino, kiek išleido produktams, kiek kainavo viena porcija.

Pasidžiaukime renginių akimirkomis.

Jūratė Brazlauskienė, Rūta Petraitytė (6A kl.)