Gedulo ir vilties dienos paminėjimas

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2021-06-15

Birželio 14 d. – Gedulo ir vilties diena. Šiemet yra minima 80 metų nuo 1941 m. birželį prasidėjusių Lietuvos gyventojų trėmimų į Sibirą bei kitas atšiaurias vietoves. Tą dieną atminti vyresnių klasių mokiniai piešė „Gyvybės medžio" simbolį. Tai universalus simbolis, kurį galima sutikti įvairiose kultūrose, kartu šis simbolis reiškia ilgaamžiškumą ir gyvybę. Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, kaip tie medžiai, yra istorijos pasakotojai, perduodantys žinią, ką patyrė jie, jų tėvai ar seneliai.

Šią dieną minint pradinių klasių vadovės kalbėjo su mokiniais apie trėmimų pradžią, ilgą ir varginančią kelionę vagonuose, išgyvenimą Sibire, lagerius, sunkų darbą, sugrįžimą iš tremties. Vaikai patys pasakojo savo senelių istorijas, dalinosi tuom, ką skaitė, buvo girdėję, žiūrėjo video medžiagą – anuomet išvežtų vaikų, dabar jau suaugusių žmonių prisiminumus.

Tai buvo sudėtingas istorijos laikotarpis apie Lietuvos gyventojų netektis bei traumas, kurio nevalia užmiršti.