Filmų apie psichikos sveikatos sunkumus ir jų įveikimą peržiūra

• Paskelbta: 2022-10-23

Filmas „Norėtum“ buvo skirtas 6-9 klasių mokiniams ir pasakojo apie šeimos krizę, tėvų skyrybas, naujos gyvenamosios vietos ir net tikėjimo keitimą. Filmo akcentas – vaikų išgyvenimai šioje krizėje, jų emocijos ir psichinė sveikata.
Filmas „Gražus sūnus“ buvo skirtas 2G-3G klasių mokiniams ir pasakojo apie priklausomybę nuo narkotikų, tėvo kovą dėl sūnaus gyvenimo, ilgą kelią link būties be narkotinių medžiagų, tarpusavio santykius.

Filmai yra puiki priemonė įvairiuose mokymo kontekstuose. Jie aktyvina emocines reakcijas, skatina refleksiją bei rodomų istorijų siejimą su patirtimi. Filmų panaudojimas mokymo procese taip pat skatina diskusiją. Filmų pagalba sukuriamas emocijomis bei vaizdiniais žiūrovui pažįstamas pasaulis. Su realybe sietina mokymo medžiaga padeda besimokantiesiems greitai atpažinti ir suprasti pagrindines, norimas perteikti, žinutes (Blasco ir kt., 2015).

Jūratė Brazlauskienė